מאמרים

התאמת השיש לחיפוי זכוכית במטבח - המדריך המלא

 

 חיפוי זכוכית

אם בעבר חיפוי זכוכית היה סמל סטאטוס לעושר ויוקרה, או לחיפוי חיצוני לבנייני משרדים, הרי שבתקופה האחרונה, עם השתכללות הטכנולוגיה ואמצעי הייצור המודרניים, ניתן לראות חיפויי זכוכית גם בדירות ובתים פרטיים.

זכוכית נחשבת לחומר חזק באופן יחסי ועמיד לשחיקה. בשילוב עם האפשרות הקלה לעיצוב הזכוכית והוספת אלמנטים דקורטיביים מיוחדים, הפכה הזכוכית לפופולארית בתחום העיצוב וניתן למצוא את הזכוכית בעיקר במקלחונים, חיפויי קיר וארונות זכוכית למסכים שונים. חלל נוסף, חשוב לא פחות, שהזכוכית הצליחה להגיע גם אליו, הוא המטבח האהוב עלינו.

 

חיפוי זכוכית במטבח

בניגוד לחיפוי הקרמיקה הנפוץ, הכולל רווח מובנה וקבוע בין האריחים (הנאטמים בחומר מיוחד שלעיתים עקב רטיבות או בלאי, משנה את צבעו ואף מעלה עובש), חיפוי זכוכית למטבח הוא משטח אחיד ומחוסם, אשר מונע כל חדירה אפשרית של מים. חיתוך משטח הזכוכית מתבצע באופן מדויק ואסתטי ומתאים ביותר גם לפינות ולרווחים במטבח, לעומת אריחי הקרמיקה אשר לעיתים יוצרים קווים לא אסתטיים בנקודות בעייתיות או פינתיות במטבח.

בנוסף, חיפוי הזכוכית אינו צובר שומנים וכפי שהזכרנו, הוא מגיע לרוב כיחידה אחת, ללא חריצים, כך שפעולת ניקוי משטח הזכוכית הופכת לקלה יותר בהשוואה לחומרי חיפוי אחרים.

 

התאמת השיש לחיפוי הזכוכית

את מלאכת חיפוי קיר המטבח בזכוכית רצוי להשאיר לסיום העבודה על שאר המטבח, כך יתאפשר לכם ביתר קלות להתאים את החיפוי שבחרתם לקו העיצוב הכללי של המטבח.

בין אם השיש אצלכם במטבח הוא שיש דקטון או שיש קיסר, שילוב שיש למטבח וחיפוי הזכוכית מצריך תכנון נכון ומקצועי של חברה מובילה ליישום משטחי שיש למטבחים. ההתאמה צריכה להיות מבוססת בראש ובראשונה על הצבע והחומר ממנו עשוי השיש. כשאתם ניגשים לבחור את החיפוי והדוגמא הרצויה, בקשו לערוך הדמיה כיצד ייראה החיפוי מעל השיש.

בנוסף, כדאי לקחת בחשבון את החפצים שעתידים להיות מונחים על השיש, כמו מתקן מים, מכונת קפה ומכשירי חשמל נוספים. חשיבה מקדימה תוכל להביא את חיפוי הזכוכית הנבחר לידי ביטוי בצורה מועילה ונעימה יותר לעין.

 

גובה החיפוי מעל השיש

ברוב הפעמים, את גובה חיפוי הזכוכית למטבח יש לקבוע בגובה של הנע בין 60-70 ס”מ מהשיש. אך הדבר תלוי גם במיקומם של ארונות המטבח ו/או הקלאפות. לכן יש לבצע מדידה מוקדמת ובחירה של דוגמא מתאימה לחיפוי הזכוכית, בכדי שהאלמנטים ישתלבו כאחד בצורה עיצובית יפה ונעימה לעין.

במידה ובחרתם חיפוי העולה מעל ארונות המטבח ומגיע עד לגובה התקרה, מלבד התאמת צבע חיפוי הזכוכית לשיש כדאי לקחת בחשבון גם את צבע הארונות והתאורה הקיימים במטבח, בכדי לא ליצור עומס מיותר ומבולגן לעין.

התאמת השיש לחיפוי זכוכית במטבח - מאמר מאת ד"ר זכוכית