מאמרים

סגירת מרפסת עם חיפוי זכוכית

אם פעם היינו משתמשים בסגירות מרפסת פשוטות יחסית בסיוע של וילונות או תריסים שונים שאפשר לקפל, היום בעלי בתים רבים מעוניינים לבצע סגירת מרפסת הרמטית על מנת ליצור חלל אירוח נוסף או להוסיף חדר סטודיו לבית (במיוחד לאחר שרבים עברו לעבוד באופן מלא או חלקי ממנו).
הטכניקה המתאימה ביותר למטרה זו היא סגירת מרפסת עם חיפוי זכוכית.

סגירות אלו הן אלגנטיות יותר מכיוון שהן לא מסתירות את החלל החיצוני, אלא מתמזגות עימו ואינן פוגעות בעיצוב הקיים של המבנה בין אם הוא מודרני, כפרי או קלאסי.

גם עסקים כגון מסעדות או בתי הארחה ואפילו משרדים מודרניים עושים שימוש בסגירת מרפסת על מנת להגדיל את השטח שזמין לאורחים או על מנת להקצות פינות עישון שיהיה נעים לשבת בהן גם בחורף.

אילו סגנונית של סגירת מרפסת עם חיפוי זכוכית קיימים?

החיפוי הקלאסי – כאן מדובר על קירות זכוכית שמחוברים ביניהם באמצעות פרופילים מאלומיניום המהווים חלק ממסגרת אלומיניום שלמה. זו השיטה הסטנדרטית בה ניתן לראות בקלות את החיבור בין הפאנלים השונים וזהו חסרונה העיקרי.

המראה האחיד – במראה האחיד קירות הזכוכית מחוברים זה לזה בצורה מיוחדת אשר לא דורשת פאנלים ולכן נקודות החיבור כמעט ואינן נראות.

בנוסף, קיימות גרסאות עם מנגנון הזזה שבו הזכוכית נפתחת ונסגרת כמו תריס במקום מפתח אחד מרכזי. זאת בזכות שתי מסילות: עליונה ותחתונה.

במצב זה קל מאוד לנקות את הזכוכית מכיוון שלא צריך לרוץ מצד אחד שלה לצד השני.

המראה “הפתוח” – כאן לא מדובר על סגירה מלאה, אלא על סגירה חלקית שבה הקירות החוצצים מגיעים רק עד גובה מסוים ולמעשה נוצר מעקה. סגירה זו מתאימה יותר למי שלא רוצה להרגיש כלוא בתוך המרפסת. החיסרון כאן הוא כמובן שלא ניתן להיות במרפסת בגשם מכיוון שההגנה אינה הרמטית לגמרי.

סוג הזכוכית לסגירת מרפסת

קיים מגוון גדול של זכוכיות: מבחינת שקיפות, אלו שמתאימות לסגירת מרפסת הן חלביות או שקופיות. מבחינת בידוד, הרוב יעשו שימוש בטריפלקס ובידודית (לה יש יתרונות מבחינת בידוד תרמי ואקוסטי).

חיפוי עליון באמצעות פרגולה מאלומיניום חשמלית או רגילה

אם המרפסת שאותה מעוניינים לסגור כבר כוללת חיפוי עליון, הרי שהסגירה של המרפסת תהיה הרמטית, וזאת בתנאי שלא נוצר מרווח בין החיפוי הקדמי (“הסגירה”) לחיפוי העליון.

יחד עם זאת, היום מקובל להשתמש בסגירת מרפסת בפרגולות מאלומיניום המאפשרות להציב אותן בזווית של 90 מעלות, כך שאין חלקים פתוחים כלל בינן לבין הזכוכית (אלא אם כן הסגירה יוצרת מעקה).

האלומיניום ידוע כחומר קל משקל וגם קל לתחזוקה. המשמעות היא שאין צורך לעלות לגג כל פעם שיורד קצת גשם או נאספים על הפרגולה כמה עלים (למרות שקיימים גם דגמים עם מרזב).

ניתן לבחור בין פרגולות אלומיניום קבועות שאינן נפתחות ובין פרגולות אלומיניום חשמליות שנכנסו לשוק רק בשנים האחרונות (עד אז רק לסוככים היו מנגנון חשמלי, אך שטח הכיסוי שלהם היה מוגבל).

הפרגולות החשמליות הנפתחות יוצרות הזדמנות טובה ליהנות מהמרפסת וזרימת האוויר כאשר מזג האוויר נעים ולא נושבות רוחות חזקות או יורד גשם. במעגל החשמלי אפשר לשלב גם נורות LED פנימיות ולשלוט בהן באמצעות אותו השלט המשמש לפתיחה וסגירה.

סגירת מרפסת עם חיפוי זכוכית - ד"ר זכוכית