מאמרים

מהן עבודות הזכוכית שכדאי לעשות במסגרת שיפוץ דירה?

שיפוץ דירה מאפשר לנו לבצע מגוון של עבודות זכוכית אשר היינו בדרך כלל דוחים אותן ולהוסיף לבית טוויסט דקורטיבי בכל פינה. החל משדרוג החלונות, דרך החלפת המראות ועד ליצירת דלת חדשה באזור המרפסת – הנה כמה עבודות שהן בגדר חובה!

שדרוג החלונות של הדירה

שדרוג חלונות הדירה מהווה דרך נהדרת לשדרג כל דירה ישנה ואפשרות להוסיף עוד קצת שקט לכל חדר שינה. כיום, ישנם מגוון של זכוכיות אשר מעניקות בידוד אקוסטי לצד כאלו אשר מיוצרות ברמות שונות של שקיפות – כך שאפשר לזכות גם בהצללה של ממש. מעבר לכך, ישנם מגוון של ציפויים על כל זכוכית אשר מאפשרים ניקוי קל יותר בכל פעם ותורמים גם למראה החיצוני של הדירה.

החלפת המראות באמבטיה ובחדר השינה

כולנו יודעים שאין כמו מראה גוף שווה בכדי לראות איך אנחנו נראים לפני שאנחנו יוצאים מהדירה, כך שזמן השיפוץ מהווה תקופה נהדרת להוסיף אחת. מעבר לכך, גם מראת איפור בחדר השינה או מראה גדולה יותר בחדר האמבטיה מוסיפות חן של ממש בכל פינה וכדאי לנצל את תקופת השיפוצים בכדי לאמץ מראות אשר ילכו עמכם לאורך שנים ויוסיפו אף תחושה של ספייס.

החלפת דלת הזכוכית של המרפסת

אם יש לכם מרפסת, אתם בוודאי מודעים לחשיבות של דלת הזכוכית כמבוא לבית והן כאלמנט עיצובי בפני עצמו. מסיבה זו, שיפוץ הדירה עשוי לכלול גם החלפה (או הוספה) של דלת זכוכית ויצירה של מיני פטיו לכל הבית. כמו בחלונות הדירה, גם כאן שווה לחשוב על הצדדים הפונקציונליים ולבדוק איזו זכוכית תתאים לכם ברמת סיכוך הרעשים מהרחוב ואיזו תאפשר לכם לחסוך בתריס הצללה.

מדרגות זכוכית

במידה ואתם גרים בדירה בעלת שני מפלסים או יותר, כדאי לשקול ולהחליף את המדרגות הקיימות במדרגות זכוכית. אמנם זו עבודה אשר צריכה להתבצע על ידי קבלן שיפוצים עם היתרים מתאימים, היא עשויה להעניק לדירה מראה אלגנטי ויוקרתי יותר. מכיוון שמשך העבודה עשוי להיות שונה בין קבלן לקבלן, חשוב לבדוק את העניין (הרבה) לפני תחילת השיפוץ של הדירה שלכם ולקחת מרווח בטחון של ממש.

מקלחונים

אם תמיד רציתם לשדרג את חווית הרחצה בבית שלכם או שאתם רוצים להחליף את האמבטיה הגדולה במקלחון פינתי ופונקציונלי יותר – זהו בדיוק הזמן לעשות זאת. שיפוץ הדירה מאפשר לכם לבחור בין מגוון של מקלחונים אשר מתאימים לצרכים שלכם מבחינת גודל ולוק ובחלק מהמקרים גם לא גרים בדירה בתקופת השיפוץ, כך שזהו זמן אידיאלי להחליף את המקלחונים בבית.

לסיכום

בזמן שיפוץ דירה ניתן לבצע מגוון של עבודות תשתית וגמר ושווה לנצל את תקופה זו בכדי לבצע עבודות זכוכית בדירה. שימו לב רק לעלויות, לקבלן המבצע וזמני העבודה – אשר משתנים בין קבלן לקבלן.

  • image engineering objects workplace top view construction concept engineering tools vintage tone retro filter effect soft focus selective focus