מאמרים

עיצוב חדר השינה בשילוב זכוכיות

חדר השינה שלנו הוא המקום שצריך להרגיש לנו הכי נעים, ביתי ומפנק בבית. הוא זה בו נבלה את מרבית שעותינו, והוא זה שיפגוש אותנו בעת שנת לילה נעימה. אז נשאלת השאלה כיצד ניתן להעצים את החוויה? והתשובה היא פשוטה – שימוש בזכוכית, כן שמעתם נכון.
בשורות הבאות נספק לכם מספר הצעות של שילוב זכוכית בחדר השינה, הן למראה יוקרתי, הן לצורך הגדלת החלל והן לצורך חיזוק הדימוי העצמי:

 

שילוב של זכוכית להגדלת חלל החדר

אחד השיעורים בלימודי עיצוב פנים הוא שימוש בזכוכית לצורך הענקת התחושה של חלל גדול יותר. אם תהיו חדי אבחנה תשימו לב כי במרבית חנויות הבגדים ואף הריהוט ישנו שימוש נרחב במראות. מאחר והמראות משקפות את החלל הן מצליחות “לעבוד” על המוח שלנו ולתת לנו את התחושה כי מדובר בחלל גדול יותר ממה שקיים בפועל. כיצד ניתן לשלב מראות וזכוכיות בחדר השינה? הנה כמה רעיונות מעולים:

 

שילוב של מראות בארונות ההזזה

במרבית חדרי השינה בישראל תמצאו ארון רחב ידיים שתופס חלל רב בחדר. על מנת למקסם את שימושו של הארון ניתן לשלב בו דלתות הזזה עם מראות. דלת הזזה לא תתפוס מקום והמראה הניצבת על הדלת תשקף את החלל ותייצר מצג שווא של חלל גדול יותר.

יתרה מכך, מראות בדלתות ההזזה הן פרקטיות מאוד ומאפשרות להתלבש ולהתאפר בחדר בנינוחות.

כמו כן, מחקרים מצאו כי מראות הניצבות בחדר השינה עתידות לחזק דימוי עצמי חיובי (בהנחה ואתם לא סולדים מהמראה החיצוני שלכם).

 

שילוב של זכוכיות מיוחדות ומעוצבות בחלונות החדר

פעמים רבות אנחנו נתקלים בחדרים בהם הדיירים בוחרים להשאיר את חלונות הקבלן או להישאר עם חלונות בני עשרות שנים. חלון הוא המראה שלכם לעולם החיצון וראוי שיהיה נעים לכם להתבונן בו, ושהוא יהיה פריט עיצובי נוסף בחלל החדר.

כיום צובר מאוד תאוצה שימוש בפרופילים בלגיים יחד עם זכוכיות מיוחדות, זאת המלצה חמה מאוד של מעצבי פנים שדוגלים במראה אורבני.

 

שימוש במראת תריס

דרך נוספת לספק תחושה מוגדלת של חלל חדר השינה הוא השימוש במראת תריס. מראות תריס, מעבר להיותן פריט ריהוט אסתטי במיוחד, מספקות גמישות רבה, הן בגודל והן ביכולת לתלות אותן על כל אחד מקירות החדר.

ניתן למצוא מראות תריס בצבעים ועיצובים שונים, כאלה שיספקו לחדר מראה אלגנטי.

 

דלתות פתיחה והזזה מודפסות

אם לא די לכם בכל האלמנטים שתיארנו לעיל, תדעו שקיים להיט חדש בתחום דלתות הפנים, דלתות פנים מעוצבות בזכוכית מודפסת. מדובר כמובן על זכוכית מחוסמת עם גימורים שונים. יתרונה של דלת זכוכית היא היכולת להכניס אור ומהצד השני להיות חסומה למבט.

שימוש בריהוט עם אפשרויות אחסון

כדי לייצר מקומות אחסון ועל מנת להגדיל את חלל החדר, ניתן להשתמש בריהוט עם אחסון. הרעיון מאפשר להשתמש בריהוט החדר ולהרוויח אחסון. לדוגמה, מיטות מרופדות עם ארגז מצעים או הדום אחסון.

 

מה לקחנו מהשורות האחרונות?

זכוכית היא חומר מדהים עם אינספור אפשרויות עיצוביות מדהימות. מלבד הרעיונות שציינו מעלה ניתן למצוא פתרונות מותאמים אישית המותחים את גבולות החומר לעולם בלתי נגמר של רעיונות ועיצובים.

אם אתם חולמים על חדר שינה רחב ידיים, כזה שיהיה לכם נעים לחזור אליו אז תדמיינו את החלל הבא: חדר שינה צבוע בצבעים בהירים עם מיטה מרופדת וארגז מצעים, ארון הזזה עם דלתות שהן בעצם מראה, מראת תריס בצבעי בסיס בהירים ודלת פתיחה מודפסת בעיטורים ייחודיים. מקווים שאהבתם את הכיוון והבנתם את הפוטנציאל הענק הטמון בשימוש בזכוכית.

Summary
עיצוב חדר השינה בשילוב זכוכיות
Article Name
עיצוב חדר השינה בשילוב זכוכיות
Description
זכוכית היא חומר מדהים עם אינספור אפשרויות עיצוביות מדהימות. מלבד הרעיונות שציינו מעלה ניתן למצוא פתרונות מותאמים אישית המותחים את גבולות החומר לעולם בלתי נגמר של רעיונות ועיצובים. הפוטנציאל הענק הטמון בשימוש בזכוכית, אמור לשכנע אתכם לשלב זכוכית בחדר השינה שלכם.
Author
Publisher Name
ד"ר זכוכית (Drglass)
Publisher Logo
עיצוב חדר השינה עם זכוכית - ד"ר זכוכית