מאמרים

חיפויי קירות - האלטרנטיבה החדשה לעיצוב הבית

חיפויי קירות זה תחום מגוון ורחב למדי, המחולק לחיפויי חוץ וחיפויי פנים.

חיפויי הקירות, משפיעים משמעותית על המראה החיצוני והפנימי של הבית וכן בעלי תכונות הגנה השומרים על הבית מפני: שחיקה, רטיבות, רעש, חום וקור, עובש ואפילו בעלי חיים. לכן יש צורך להקדיש מידה רב של מחשבה ותכנון לפני שמיישמים חיפוי.

איך מתחילים?

חיפויי קירות נעשה במגוון חומרים: צבע, עץ, שפריץ, לבנים, אבן ועוד. כל חומר יתרונותיו, חסרונותיו וטכניקת העבודה האופיינית לו. בכדי לבחור את חומר החיפוי המתאים לנו, נוכל להסתייע, בייעוץ הניתן חינם, בתערוכות כמו “מרכז הבניה הישראלי”, קבלני שיפוצים, אדריכלים וגם באינטרנט.

סוגי חיפוי נפוצים לקירות פנים:

  • צבע – בדרך כלל נהוג לחפות קירות בטיח ושכבת צבע, המראה הניטרלי מאפשר הוספת אבזרי נוי כמו תמונות ומדפים. אפשר לחלופין להתפרע ולצבוע בכל גוון ומרקם שבא לנו. מידי שנה או שנתיים מחדשים את הצבע וזהו.
  • טפטים – כמו פעם, בעיקר לחובבי הרטרו. ריבועים, פרחים, רכבות ועוד ועוד, כמו פעם. בעיקר למסדרונות וסלון.
  • חרסינה וקרמיקה – לאזורים מוכי רטיבות, מטבח מעל השיש, מקלחות ושירותים.
  • לבנים – די פופולרי לאחרונה, בעיקר לאזור הסלון. מעניק אוירה ביתית חמימה, קל לניקוי, מגן מלחות ומסתיר פגמים בקירות. נתאים סוגי אבנים לסוגי סגנונות: לבן זה אלגנטי ומודרני, חום זה יותר כפרי.
  • חיפוי קיר מזכוכיתחיפוי קיר מהווה אלטרנטיבה חדשה לקרמיקה וחרסינה. פלטות הזכוכית מחפות בעיקר אזורים רווי רטיבות, כמו מטבח, מקלחות ובתי שימוש. התוצאה צבעונית ובעלת מראה אסתטי, ייחודי וקל לתחזוקה.
  • עץ – חיפוי עץ לקירות הפנים, מעניק לבית טאצ’ נעים, חמים ויוקרתי. העץ רגיש ללחות שהחומר צריך להגיע ממחסן עצים אמין ומטופל נגד מזיקים.

לאחר שבחרנו את חיפוי המתאים לנו ולתקציבנו, נבחר קבלן מומלץ ואמין, המעניק אחריות על עבודתו, נעשה חוזה מסודר עמו ונשאיר כמה שקלים להפתעות של הסוף..

או אולי נעשה זאת לבד, עם ידיים טובות ושכל בראש, נתייעץ עם חברים או בפורומים וסרטונים ב YouTube ונלמד. כשנרגיש שאנו מוכנים, ניישם באזור קטן ולא חשוב (חדר כביסה). ילך טוב נמשיך, לא ילך? לא נורא, ננסה עד שנצליח.

בהצלחה!

Summary
חיפויי קירות - האלטרנטיבה החדשה לעיצוב הבית
Article Name
חיפויי קירות - האלטרנטיבה החדשה לעיצוב הבית
Description
חיפויי קירות הינו תחום מגוון ורחב למדי, המחולק לחיפויי חוץ וחיפויי פנים. חיפויי הקירות, משפיעים משמעותית על המראה החיצוני והפנימי של הבית וכן בעלי תכונות הגנה השומרים על הבית מפני: שחיקה, רטיבות, רעש, חום וקור, עובש ואפילו בעלי חיים. לכן יש צורך להקדיש מידה רב של מחשבה ותכנון לפני שמיישמים חיפוי.
Author
Publisher Name
ד"ר זכוכית
Publisher Logo
חיפויי קירות