מאמרים

לעיצוב חלל של משרד או חברה יש השפעה רבה על תפקוד העובדים. יש המון מחקרים העוסקים בשאלה מה משפיע על עובדים וגורם להם למחשבות חיוביות או להיות יותר יצירתיים. אין תשובה אחת לזה, וזה לגמרי צועד יד ביד יחד עם ההתפתחויות בעולם עיצוב הפנים אבל מה שכעת ברור לגמרי הוא- שאם בשנות השמונים והתשעים נהגו […]

לעיצוב חלל של משרד או חברה יש השפעה רבה על תפקוד העובדים. יש המון מחקרים העוסקים בשאלה מה משפיע על עובדים וגורם להם למחשבות חיוביות או להיות יותר יצירתיים. אין תשובה אחת לזה, וזה לגמרי צועד יד ביד יחד עם ההתפתחויות בעולם עיצוב הפנים אבל מה שכעת ברור לגמרי הוא- שאם בשנות השמונים והתשעים נהגו מעצבי הפנים לחלק את החלל לתאי עבודה, אחרי זמן מסוים זה בהחלט לא הוכיח את עצמו כמקדם קשרי עבודה. תאי עבודה מקירות גבס או מכל חומר אחר, הם הדבר הכי לא ידידותי לסביבה לא עבור האנשים שעובדים בתוך התאים הללו ולא עבור החברים שלהם שגם הם מסתתרים בתוך הקוביות הקטנות.

“מרחב אישי” בתוך קוביות – הכי לא אישי!

הרעיון המרכזי שעמד מאחורי הכנסת עובדים לתאי עבודה מנותקים זה מזה, היה בעצם כדי לאפשר לכל אחד מהם את מרחב העשייה האישי שלו, את הלוקשיין הפרטי שלו אבל היה לזה גם צד אחר. הוא גרם לניתוק בין עובדים ואלה פגשו זה את זו אולי רק במטבח המשותף או בפינת האוכל. ייתכן כי גם קרו כמה נסים ואנשים הצליחו להתקרב זה לזה, אבל אין ספק כי בנייתם של “קוביות” עבודה לא הועילה לאף אחד ולא עזרו אלף ימי גיבוש. ביום יום קשה היה ליצור קשרים ומאידך ייתכן כי גם סיעור המוחות נפגע. מה שבטוח היום הולכים על מעקות זכוכית וזה אומר- שקיפות תרתי משמע.

מהפכת עיצוב המשרדים – מעקות זכוכית

בתור חברה שמקימה מעקות בלא מעט חללי עבודה, אנו יכולים להעיד על השינוי העצום והמהפכה שעובר תחום עיצוב הפנים במקומות עבודה. אם בעבר היינו נכנסים למקומות עבודה ופוגשים אפרוריות, טפט ישן ושטיח מקיר לקיר, היום יש משרדים וחללי עבודה נחשקים ומעוצבים שלא מביישים אפילו את חלל העבודה של פייסבוק.. מדובר על השקעה רצינית גם בתכנון של החלל וגם בחלוקה שלו. ההפרדה קיימת אבל היא יכולה להיות באופן של הקמת מעקות כי לאור ניסיון העבר, מה שהכי חשוב שיקרה בין עובדים, זה מה שלא קרה עם “קוביות העבודה” וזו תקשורת. היום אפשר להיפגש על כורסא במרחב העבודה או על פינות ישיבה שדואגים שיהיו, כי בדיוק במקומות הללו נוצר האקזיט הבא.

כמה שקופים אנחנו?

מעקה זכוכית בחלל העבודה, מאפשרים יצירת קשר עין ולא רק הוא עם עובדים אחרים. הם תוחמים לכאורה חללים במרחב, אבל הכל שקוף, נגיש ונראה מאוד מודרני. יש הבדל בין הקמת חצי קיר בחלל עבודה לבין הצבת מעקות שמאפשרים לכל אחד לראות מה קורה סביבו ולהיות חלק מהסצנה. זה אחד החידושים הכי גדולים היום בעיצוב משרדים. זכוכית היא החומר הכי שמיש היום שמעניק לכל חלל טאץ’ מודרני ומזמין. שקוף זה הכי אמתי.

קרא עוד: מקלחונים במרכז | מחיצות זכוכית

מענה בשעות הפעילות