מאמרים

מקלחונים מומלצים

עולם עיצוב הבתים הנו תחום המשתנה ללא הרף. עיצובים וסגנונות חדשים נכנסים לבתים המעוצבים ומבקשים להציג יצירתיות וייחודיות רבה. כפועל יוצא כמעט כל פריט ריהוט מקבל נופך עיצובי וכמובן יכולות נראות שונות. כאשר מדובר בחדר האמבטיה שלנו הדבר נכון עוד יותר.

מקלחונים ישמשו אותנו אמנם רק לזמן המקלחת אך בהחלט יוכלו הם להוות פריט מעוצב ומרשים. לא רק נדע לבחור מקלחונים באופן יעיל ונבון או אז נגלה כי לפריט זה השפעה רבה על הצלחתנו בהקמת חדר אמבטיה לתפארת.

אז אם השתכנעתם שזהו הפתרון המתאים עבור חדר הרחצה שלכם, הנה מספר קווים מנחים לאיך לבחור את המקלחון המומלץ לצרכיכם:

סוגים של זכוכיות המאושרות ע”י מכון התקנים הישראלי לשימוש במקלחונים

ישנם 2 סוגים:

זכוכית מחוסמת – זוהי זכוכית העוברת תהליך בו החומר עובר טמפ’  גבוהות בצורה קיצונית למשך מספר דקות ולאחר מכן עובר הליך קירור קיצוני מהיר (הנקרא חיסום). תהליך זה מעניק לזכוכית עמידות גבוהה לשברים – פי 4 מזכוכית רגילה. במקרים חריגים של נפילה גדולה על גבי זכוכית מחוסמת, היא תתנפץ לרסיסים קטנים מאוד, שמקטינים את אפשרות הפגיעה בגוף.

זכוכית רבודה (זכוכית שכבות) – מדובר כאן על טכניקה שבה מרכיבים מקלחון מ- 2 שכבות זכוכית המודבקות ביניהן ע”י שימוש בשכבה פלסטית. במקרים של פגיעה חמורה בזכוכית מסוג זה, רסיסי הזכוכית נדבקים לשכבת החומר הפלסטי כך שהזכוכית נסדקת אך אינה נשברת לרסיסים גדולים העלולים לייצר נזק משמעותי לגוף האדם.

במידה ואתם רוצים להיות משוכנעים שהמקלחון שלכם הינו בטוח מפני שברים – ברמה הגבוהה ביותר, מומלץ לבקש מהזגג שלכם את שילובן של 2 שיטות הייצור מקלחונים הללו.

מידות של מקלחונים:

גודל ממוצע של מקלחון “רגיל”-

גודלו של מקלחון סטנדרטי הוא 80X80 עד 90X90 ס”מ על גובה של 1.90 מ’. אך כמובן שגם לגבוהים במיוחד שביניכם, תמיד ניתן למצוא פתרון בדמות התאמה מיוחדת מול זגג מקצועי.

גודל פתח המקלחון

מומלץ לוודא טרם הרכישה שגודל פתח המקלחון יהיה מספיק רחב כדי לאפשר לכם להיכנס ולצאת מהמקלחון בקלות. קחו בחשבון, שפתח רחב מדי למקלחון יקשה עליכם לפתוח ולסגור את דלתות המקלחון.

התאמת גודל המקלחון לגודל האזור המשופע

חשוב מאוד לוודא מראש שהמקלחון יתאים בדיוק לגודל האזור המשופע ברצפת חלל הרחצה או לאגנית ברצפה, כך שניקוז המים יעבוד בצורה חלקה.

עובי הזכוכית של מקלחונים

זכוכית במקלחון סטנדרטי מגיעה בעובי שבין 4 ל – 10 מ”מ, כאשר העובי המומלץ עומד על 6 מ”מ ומעלה, כיוון שזכוכית בעובי דק יותר, תהיה דקה מדי ועלולה להישבר בקלות רבה מדי.

במקלחוני פתיחה רגילה, העדיפו מקלחון בעל עובי זכוכית של 8 מ”מ ומעלה ובמקלחון הזזה, השתדלו לא לעבור את המספר 6 מ”מ בבחירת הזכוכית, כיוון שזכוכית זו הינה מספיק עבה כדי שלא תהיה רגישה לשברים מחד ומצד שני, לא תהיה כבדה ברמה כזו שתקשה על פתיחתה וסגירתה של דלת ההזזה.

מחירי מקלחונים מומלצים

מקלחון בדומה להמון מוצרים אחרים, מגיע במנעד רחב של דגמים: בגדלים שונים, ממגוון חומרים (זכוכיות שונות -כפי שתיארנו לכם קודם לכן, דלתות שונות – עם סוגי פתיחה שונים ועם סוגי פרזולים שונים) ורמות גימור שונות, כך שטווח המחירים הוא בהתאם – רחב מאוד. בהערכה גסה, מחיר מקלחון זכוכית ינוע בין 2000 ש”ח  ל-5000 ש”ח שעל ההתקנה תאלצו לשלם  בנוסף עוד כמה מאות שקלים בודדים.

כמובן שכל התאמה אישית ותוספת מיוחדת שתבחרו להוסיף למקלחון, יזניק את מחירו למעלה בסכום הנע בין מאות לאלפי שקלים (במקרים חריגים).

אלו מקלחונים מומלצים ללקוח הממוצע בישראל ?

מענה על שאלות מהסוג הנ”ל אף פעם לא יוכל להיות חד משמעי.

בסופו של דבר בחירת סגנון העיצוב של חדר כלשהו בא לידי ביטוי על בסיס רצונות הדיירים או כמובן מעצבי הבית באם קיימים.

חדר האמבטיה שלנו גם אם נחשב חלל קטן, יכול בהחלט להותיר רושם חזק ועצמתי אצל כל מי שייכנס בו. מקלחונים איכותיים שיכולים להיות ההבדל בין עוד פריט ריהוט ש”רק נמצא שם” לבין כזה העומד בזכות עצמו, יוכלו להתוות את הדרך לשם השגת מטרות אלו.

מקלחון מומלץ - ד"ר זכוכית

מקלחון מומלץ – רוכשים בד”ר זכוכית

טרנדים באים והולכים

כפי שכבר אמרנו קודם לכן: טרנדים עיצוביים באים והולכים.

אבל מה שכן חשוב לדעת, הוא כי אנו נצטרך למצוא התאמה עיצובי בין המקלחון לבין חדר האמבטיה חשוב כי נבצע השוואות ונקבל חוות דעת גם אל מול מה שתחזינה עינינו. כלומר, אם אנו מכירים חברים אשר רכשו מקלחונים אותם נרצה גם אנו לרכוש, נוכל לגשת אל ביתם ולבדוק כיצד עשו זאת? כיצד התאימו את הפריט המדובר אל מול החדר הקיים ברשותם? האם התאימו את סגנון העיצוב הרצוי למקלחון או שמא להפיך, בחרו מקלחונים מותאמים ברמת הנראות שלהם אל הקיים?

כמובן שאל לנו לשכוח כי בדיקת טיב חומרי הגלם מהם יהיו עשויים אותם מקלחונים תהיה אף היא ברשימת הדברים החשובים לבדיקה עוד בטרם קנינו והתקנו את מוצר זה בבית. במשך הזמן נגלה לעתים כי דווקא מה שנראה לנו יפה ועמיד התגלה בסופו של דבר כמקלחון שהתכלה במהרה והדבר יכול ליצור תסכול רב.

בכדי למנוע מצבים מאין אלו מוטב כי נשכיל לבצע את כל מה שאפשר עד אשר נהיה בטוחים באחוזים גבוהים שלפנינו עומד מקלחון מעוצב ומתפקד ברמה הפונקציונלית. עם הזמן נוכל אף לדעת אם בחרנו נכונה או שמא לא…

לצפייה בקטלוג המקלחונים שלנו לשנת 2022>>

Summary
מקלחונים מומלצים
Article Name
מקלחונים מומלצים
Description
אילו תצורות מקלחונים נחשבות למומלצות ביותר? מענה על שאלות מהסוג הנ"ל אף פעם לא יוכל להיות חד משמעי. בסופו של דבר בחירת סגנון העיצוב של חדר כלשהו בא לידי ביטוי על בסיס רצונות הדיירים או כמובן מעצבי הבית באם קיימים. חדר האמבטיה שלנו גם אם נחשב חלל קטן, יכול בהחלט להותיר רושם חזק ועצמתי אצל כל מי שייכנס בו. להמשך קריאה>>
Author
Publisher Name
ד"ר זכוכית
Publisher Logo
מקלחונים מומלצים רוכשים אצל המומחים לזכוכית - ד"ר זכוכית