מאמרים

עיצוב מקלחונים

עיצוב מקלחונים: הדרך להפוך את חדר האמבטיה שלכם ליפה ומפנק יותר

הרחצה היא פעולה בסיסית ומתבקשת, שכל אחד מאיתנו בישראל החמה, מבצע לפחות פעם אחת ביום.

המקלחון במציאות המערבית, הינו פריט שכיח בבתים רבים מאוד ובו אנו לרוב מבצעים את פעולת הרחצה החיונית, אלמנטרית, אך גם כה מפנקת של רחצה.

מקלחון במאה ה-21, הוא כבר מזמן אינו  אותו מתקן צפוף שפותח בשנות ה-70 – שהמגיע במראה די אחיד,עם שתי דלתות זכוכית פשוטות וגודל קצת קלאסטרופובי, אלא פריט מעוצב ומפנק, שמגיע בסגנונות עיצוביים מגוונים, בעל גדלים שונים ובחלקם מאוד מרווחים ויכולים להגיע גם עם תוספות מפנקות כדוגמת ראש גשם וכד’, שהופכות את הרחצה לחווית ספא אידיאלית.

מקלחונים מעוצבים מתאימים לכל מי שמחפש לשדרג את חווית הרחצה ואת מראהו של חדר האמבטיה, שמזמן אינו חדר סתמי בעיצובו בבית המודרני.

מכאן אנחנו יכולים להבין, מדוע התחום של עיצוב מקלחונים הפך מאוד בולט במהלך השנים. יותר ויותר אנשים בוחרים להתקין מקלחונים ועל כן הם בוחרים להשתמש במגוון אפשרויות של עיצוב אשר קיימות בתחום. בחלק הבא של המאמר, נציג מספר דוגמאות עיקריות וכן נסביר כיצד מעצבים מקלחון בצורה פרקטית.

סוגי עיצובים

קיימים מגוון רחב של עיצובים אפשריים עבור מקלחונים. ניתן לבחור את העיצוב המתאים ביותר לחדר האמבטיה שלכם בהתאם לסגנון העיצוב הכללי של הבית ושל חדר הרחצה באופן ספציפי, לגודל החדר ולצרכים שלכם.

להלן כמה דוגמאות לעיצובים פופולריים של מקלחונים:

  • מקלחונים קלאסיים: מקלחונים אלו מאופיינים במראה נקי ופשוט. הם עשויים לרוב מזכוכית שקופה או חלבית, עם פרופילים סטנדרטיים.
  • מקלחונים מודרניים: מאופיינים במראה נועז יותר ועכשווי. הם עשויים לרוב מזכוכית מחוסמת בצבעים עזים, עם פרופילים דקים ומודרניים.
  • מקלחונים מיוחדים: מקלחונים אלו מאופיינים בעיצוב ייחודי ומיוחד. הם יכולים להיות עשויים מחומרים שונים, כגון זכוכית צבעונית, אקריליק או עץ.

דוגמאות של עיצוב מקלחונים

הדוגמא הקלאסית היא של מקלחון מרובע. מקלחון זה תופס את פינת המקלחת, והוא מתוחם מצד אחד באמצעות קיר ובצד שני באמצעות דלת זכוכית, פלסטיק או וילון. המקלחון משאיר מספיק מקום לבן אדם אחד או יותר בשביל להתקלח. בדרך כלל בחלק השני של המקלחת נמצא ארון רחצה.

עיצוב אחר נפוץ הוא מקלחון חצי ירח, מדובר על מקלחון פינתי שתחום על ידי קיר מצד אחד ומולו דלת זכוכית בצורת חצי עיגול. מדובר על מקלחון אשר מבחינת העיצוב שלו נראה הרבה יותר יפה, אך הוא לרוב גם יותר קטן ממקלחון מרובע.

העיצוב המודרני הוא של מקלחון מעוגל, זה יכול להיות מקלחון שנמצא במרכז החדר אשר כולו נמצא בתוך דלתות זכוכית או מקלחון שנמצא על קיר, אך מקיפה אותו דלת זכוכית. העיצוב שלו הרבה יותר מחמיא אך הוא יוצר גם שטח מבוזבז בצדדיו שלו.

מקלחונים מעוצבים - ד"ר זכוכית

 

כיצד מעצבים מקלחון בצורה פרקטית ?

  1. ראשית, יש לקחת בחשבון כמה אנשים אמורים להשתמש בו ומה הגודל והגובה שלהם. כך ניתן להחליט באיזה גודל צריך להיות המקלחון.
  2. יש לבחון את מידת השטח שיש במקלחת בשביל להחליט כמה מתוכו יכול להתפנות למקלחון עצמו.
  3. צריך לזכור שכל מקלחון מכיל ארון רחצה, ולעיתים גם כיור, ואסלה. כל אחד מהדברים הנ”ל אמור לקחת חלק מהשטח של המקלחת ועל כן כשבוחנים את השטח של המקלחת ביחס למקלחון, צריך להתחשב בכך.
  4. יש לבחון איפה נמצאת דלת המקלחת והחלון של החדר. על פי זה נוכל לדעת איפה להתקין את המקלחון בצורה כזו שאף אחד לא יוכל להציץ פנימה מצד אחד ומצד שני, שייכנס מספיק אוויר מבחוץ.

 

טרנדים עדכניים למקלחונים מעוצבים

בשנים האחרונות, מקלחונים בהם הפירזול הוא בגוונים בולטים כמו שחור, זהב ולבן (במקרה של ה-2 האחרונים, יותר מסביר שצטרכו להזמין את הצבעים האלו מראש, תוך פרוצדורה של התאמה אישית של המקלחון, שכן הם אינם נמצאים במלאי רוב הזמן) – נכנסו לאופנה, כאשר הגוון הפופולארי ביותר הוא השחור האלגנטי!

הפרזול השחור יקנה למקלחון המעוצב שלכם, מראה אלגנטי ומודרני  פירזול לבן או מוזהב בדרך כלל לא יהיה במלאי ויהיה צורך לבצע להזמין כזה בהתאמה אישית, מה שעלול לייקר את המקלחון.

מבחינת גוון הזכוכית במקלחונים, הדגמים השכיחים בשימוש הם: זכוכית מחוספסת, חלבית, אטומה ובשנים האחרונות, גם השקופה (לאלה מביניכם שאינם חרדים לפרטיותם).

Summary
עיצוב מקלחונים
Article Name
עיצוב מקלחונים
Description
מקלחון במאה ה-21,  הוא כבר מזמן אינו  אותו מתקן צפוף שפותח בשנות ה-70 - שהמגיע במראה די אחיד,עם שתי דלתות זכוכית פשוטות וגודל קצת קלאסטרופובי, אלא פריט מעוצב ומפנק, שמגיע בסגנונות עיצוביים מגוונים, בעל גדלים שונים ובחלקם מאוד מרווחים ויכולים להגיע גם עם תוספות מפנקות כדוגמת ראש גשם וכד', שהופכות את הרחצה לחווית ספא אידיאלית. מקלחונים מעוצבים מתאימים לכל מי שמחפש לשדרג את חווית הרחצה ואת מראהו של חדר האמבטיה, שמזמן אינו חדר סתמי בעיצובו בבית המודרני.
Author
Publisher Name
ד"ר זכוכית
Publisher Logo